CMS WordPress – idealny do projektowania stron?

Wybór odpowiedniego systemu CMS determinuje późniejsze możliwości, dlatego już na początku warto skupić się na najlepszych rozwiązaniach. CMS (ang. Content Management System) to, prościej mówiąc system zarządzania treścią w obrębie strony internetowej. 

Dzięki ogromnej funkcjonalności systemu mamy możliwość dokonywania zmian w każdym elemencie witryny, bez względu na jego charakter, czy typ.

Zarządzenie zawartością strony – czy warto wykorzystać WordPress?

Podstawową zaletą CMS WordPress jest fakt, że udostępniony jest on w oparciu o wolną licencję (ang. Open Source), dzięki czemu funkcjonuje na nim aż 60 milionów witryn internetowych. Ponadto zawsze mamy dostęp do kodu systemu i możemy go dowolnie modyfikować, dostosowując do swoich potrzeb.

Jednak korzystanie z gotowych rozwiązań w postaci szablonów może przysporzyć problemów, dlatego szczególnie polecane są rozwiązania dedykowane, dopasowane do charakteru witryny i wymagań użytkowników. W celu implementacji spersonalizowanych rozwiązań w WordPress prosimy o kontakt.cms_wordpress_sodova_1Jeśli zależy Ci na profesjonalnym wyglądzie i sprawnym funkcjonowaniu strony, pomoc doświadczonego webmastera okaże się niezbędna. Późniejsze wprowadzanie poważniejszych zmian również powinno odbywać się przy wsparciu doświadczonej osoby, aby wszystkie czynności wykonane zostały w należyty sposób.cms_wordpress_sodova_2Mając na uwadze wcześniej wymienione zalety, odpowiadamy – warto zastosować WordPress przy tworzeniu strony internetowej. System ten jest bardzo wdzięczny, co w połączeniu z doświadczeniem webmastera pozwoli stworzyć dobrze funkcjonującą stronę internetową.cms_wordpress_sodova_3Dlaczego WP jest idealny do SEO?

WordPress jako jeden z nielicznych CMS aktywnie wspiera działania pozycjonujące. Już po zainstalowaniu CMS na hostingu możemy przeprowadzić wiele czynności, które będą miały korzystny wpływ na pozycję naszej strony w wyszukiwarce Google. cms_wordpress_sodova_6Projektowanie stron internetowych w oparciu o WordPressa to również szereg wtyczek. Jeżeli chodzi o SEO – nie można o nich zapomnieć. Do dyspozycji każdego użytkownika jest duża liczba dodatków, dzięki którym nie tylko poznamy szczegółowe parametry SEO tworzonej strony internetowej, ale również wprowadzimy konieczne poprawki.cms_wordpress_sodova_4Dodatek taki, jak Yoast SEO, czy możliwość zmiany linków z poziomu panelu administracyjnego znacząco ułatwia i przyspiesza bardzo rozbudowany proces pozycjonowania. Dodatkowo dostęp do plików zamieszczonych na serwerze pozwala na edycję mapy witryny, czy pliku robots.txt w dowolnym momencie.

Projektowanie responsywnych stron internetowych w WP

Responsywność stron internetowych (ang. Responsive Web Design – RWD) polega na takim ich kodowaniu, aby płynnie dostosowywały się rozdzielczością do ekranu, na jakim są wyświetlane. Dzięki temu już na etapie projektowania strony internetowej jesteśmy w stanie zadbać o użytkownika korzystającego z komputera, jak i smartfona.

W CMS WordPress, projektowanie responsywnych stron internetowych jest złożonym procesem, który z racji zaawansowania powinien być wykonywany wyłącznie przez kompetentnego webmastera. Nieszablonowe podejście wymaga również czynnej współpracy z działem graficznym, który należycie wesprze cały proces. Efektem finalnym szeregu czynności jest strona internetowa bezblędnie dostosowująca się rozmiarami do ekranu.cms_wordpress_sodova_5System CMS WordPress jednocześnie daje ogromne możliwości, ale jest łatwy w obsłudze. Nie można jednak zapomnieć, że projektowania i pozycjonowania stron internetowych powinien dokonywać doświadczony zespół specjalistów. Determinowane jest to koniecznością znajomości PHP i MySQL. Późniejsza aktualizacja treści w obrębie danej strony internetowej nie powinna przysparzać większych problemów. Jeżeli napotkasz trudności, jesteśmy gotowi, aby Ci pomóc.